top of page
Vyhledat
 • Obrázek autoraAdmin

Porovnání Nejnovejších Technologií Solárních Panelů: ABC, HJT, TOPcon a PERC Half-Cut

Porovnání Nejnovejších Technologií Solárních Panelů: ABC, HJT, TOPcon a PERC Half-Cut

Porovnání Nejnovějších Technologií Solárních Panelů: ABC, HJT, TOPcon a PERC Half-Cut

Solární energie je jedním z nejdůležitějších obnovitelných zdrojů energie, který hraje klíčovou roli v přechodu na udržitelnou energetiku. Technologický pokrok v oblasti solárních panelů neustále pokračuje, přičemž tři z nejnovějších a nejperspektivnějších technologií jsou ABC, HJT, TOPcon a PERC Half-Cut. V tomto článku se podíváme na jejich specifika a výhody, aby vám pomohli při rozhodování, která technologie je pro vás nejvhodnější.Co je ABC?

Technologie All Back Contact (ABC) se zaměřuje na umístění všech elektrických kontaktů na zadní stranu solárního článku. Tento přístup maximalizuje aktivní plochu přední strany článku, což umožňuje vyšší účinnost při zachycování slunečního světla.


Výhody ABC

 1. Vyšší účinnost: Eliminace předních kontaktů minimalizuje stínění a zvyšuje absorpci slunečního světla.

 2. Estetika: Absence předních kontaktů zlepšuje vzhled panelů, což je atraktivní pro obytné a komerční aplikace.

 3. Lepší tepelná stabilita: Snížené množství kovových prvků na přední straně zlepšuje odvod tepla.

 4. Konkrétní produkty disponující technologií ABC, můžete prohlížet a nakupovat v našem eshopu.


Reálné foto posledních instalací z panelů ABC AIKO naší firmou:HJT (Heterojunction with Intrinsic Thin layer)


Co je HJT?

HJT kombinuje vlastnosti krystalického křemíku a tenkovrstvých solárních článků. Tato technologie využívá tenké vrstvy amorfního křemíku na obou stranách krystalického křemíkového substrátu.


Výhody HJT

 1. Vysoká účinnost: Kombinace technologií umožňuje dosáhnout velmi vysoké účinnosti.

 2. Nižší teplotní koeficient: HJT panely mají lepší výkon při vysokých teplotách ve srovnání s tradičními krystalickými panely.

 3. Dlouhá životnost: Stabilita amorfního křemíku zvyšuje odolnost proti degradaci.

 4. Konkrétní produkty disponující technologií HJT, můžete prohlížet a nakupovat v našem eshopu.


Reálné foto instalace panelů HJT výrobce Canadian Solar naší firmou:TOPcon (Tunnel Oxide Passivated Contact)

Co je TOPcon?

TOPcon využívá tenkou vrstvu oxidového filmu a polykrystalického křemíku k pasivaci povrchu solárního článku, což minimalizuje ztráty způsobené rekombinací nosičů náboje.


Výhody TOPcon

 1. Vysoká účinnost: Pasivace povrchu výrazně zvyšuje účinnost.

 2. Nižší rekombinace: Tunneling oxidová vrstva minimalizuje ztráty způsobené rekombinací.

 3. Stabilita: Vysoká chemická stabilita zlepšuje dlouhodobý výkon.

 4. Konkrétní produkty disponující technologií TOPcon, můžete prohlížet a nakupovat v našem eshopu.


PERC Half-Cut (Passivated Emitter and Rear Cell)Co je PERC Half-Cut?

PERC Half-Cut technologie vylepšuje tradiční krystalické solární články tím, že používá pasivační vrstvu na zadní straně článku a rozděluje články na poloviny, což snižuje elektrické ztráty a zvyšuje účinnost.Výhody PERC Half-Cut

 1. Vyšší účinnost: Pasivační vrstva a poloviční články snižují rekombinaci nosičů náboje a ztráty odporu, čímž zvyšují celkovou účinnost.

 2. Lepší výkon při slabém osvětlení: Tato technologie zlepšuje schopnost panelů generovat energii při nízké intenzitě světla.

 3. Odolnost vůči mikroskopickým prasklinám: Half-Cut design zvyšuje odolnost článků vůči mechanickému poškození a mikroskopickým prasklinám.

 4. Konkrétní produkty disponující technologií HALF-CUT, můžete prohlížet a nakupovat v našem eshopu.Bifaciální Panely


Bifaciální panely jsou solární panely, které jsou schopné zachytávat sluneční světlo z obou stran. Přední strana absorbuje přímé sluneční světlo, zatímco zadní strana využívá odražené a difúzní světlo, čímž se zvyšuje celkový výkon panelu. Bifaciální panely mohou disponovat výše zmíněnou standardní Half-cut PERC Technologií, TOPcon, nebo HJT.Výhody bifaciálních panelů

 1. Vyšší energetický výnos: Zachycování světla z obou stran může zvýšit celkovou produkci energie až o 30 % ve srovnání s tradičními panely.

 2. Flexibilní instalace: Mohou být instalovány na různé povrchy, jako jsou bílé střechy nebo povrchy s vysokou odrazivostí, aby se maximalizoval odraz světla.

 3. Dlouhá životnost: Vysoká odolnost vůči podmínkám prostředí zajišťuje dlouhodobý výkon.Závěr

Každá z těchto technologií – ABC, HJT, TOPcon a PERC Half-Cut – nabízí unikátní výhody. Volba mezi nimi závisí na specifických potřebách a podmínkách, jako je požadovaná účinnost, rozpočet a aplikace. ABC panely vynikají estetickým designem a vysokou účinností, HJT nabízí výbornou tepelnou stabilitu a dlouhou životnost, TOPcon přináší špičkovou účinnost a stabilitu díky pokročilé pasivaci povrchu, zatímco PERC Half-Cut kombinuje jednoduchost s vysokou účinností a odolností.

Pro koncového uživatele je důležité zohlednit všechny tyto faktory při výběru solárních panelů, aby se zajistila maximální návratnost investice a dlouhodobá udržitelnost.

26 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page